Algolab Nasıl Kullanılır?

turkiyenin-ilk-online-algoritmik-islem-platformu

Yatay görüntülenmeyi henüz destekleyemiyoruz.
Mobil bir cihaz kullanmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Devam Et
GİRİŞ YAP KAYIT OL arrow_backŞİFRE YENİLEME
account_circle
lock
Beni Hatırla
vpn_key Şifremi Unuttum
Şifre yenileme mesajınız mail adresinize gönderilecektir.
email
DENİZYATIRIM MÜŞTERİSİ
Şifremi Unuttum
Deniz Yatırım

DenizBank hesabınız varsa hızlıca bağlanın!

account_circle
lock
Veya
close

MACD

İndikatör 01.01.2020

MACD İndikatörü Nedir?

    MACD indikatörü kısa ve orta vadeli iki hareketli ortalamanın birbirinden çıkarılması sonucu elde edilen trend bazlı bir indikatördür.

    MACD indikatörünün açılımı "Moving Average Convergence Divergence"'tır. Kullanılan iki hareketli ortalamanın ilişkisine bakılarak sinyal üretir.

MACD İndikatörü Nasıl Kullanılır?

    MACD indikatöründe yaygın olarak genel kabul görmüş 26-12-9 parametreleri kullanılır. Bu parametrelerin anlamları 26 barlık hareketli ortalama ile 12 barlık hareketli ortalamanın birbirinden çıkarılması sonucu elde edilen verinin 9 barlık hareketli ortalamasının alınmasıdır. Eğer 26 ve 12 periyodunu kullanıp oluşmuş yeni hareketli ortalamanın sonucu 9 barlık hareketli ortalamadan büyükse "Alım" sinyali olarak, küçükse "Satım" sinyali olarak yorum yapılabilir.

    

KODLAMA EDİTÖRÜ ÖRNEĞİ

//Strateji Girdilerinin(Gloabal Değişkenler) tanımlaması public string SonYon=""; public string Sembol="VAKBN"; int lot=1; public string Periyot="1"; //İndikatörün parametrelerinin tanımlanması int Parametre1=12; int Parametre2=26; //Strateji çalışmaya başladığında ilk olarak Load fonksiyonunu çalıştırır. public void Load() { //SubscribePrice(Sembol) metodu ile o sembol'e abone olur ve fiyat dinlemeye başlar. SubscribePrice(Sembol); } //Fiyat değişikliklerinde girilen fonksiyon public void PriceChanged(Tick t) { //GetCandles(Sembol,Periyot) metodu ile sembolun o periyottaki açılış,kapanış vs. fiyatlarını tutan bir listeyi çeker. var candles = GetCandles(Sembol,Periyot); //Engine.GetPriceList(candles,PriceFields.Close) Kapanış fiyatlarının listesini closed değişkeninine tanımlanması var closed=Engine.GetPriceList(candles,PriceFields.Close); // Aşağıdaki kod satırı ile indikatörümüzü tanımlıyoruz. var indicator = Engine.MACD(closed,Parametre1,Parametre2); //Eğer indikatörün bir önceki değeri, iki önceki değerinden büyükse ve SonYon BUY'a eşit değilse Alış Yap if(Engine.PreviousValue(indicator, 1)>Engine.PreviousValue(indicator, 2) && SonYon!="BUY"){ SonYon="BUY"; SendOrder(Sembol,Directions.BUY,lot,PriceTypes.Market); } //Eğer indikatörün bir önceki değeri,iki önceki değerinden küçükse ve SonYon SELL'e eşit değilse Satış Yap else if(Engine.PreviousValue(indicator,1)<Engine.PreviousValue(indicator, 2) && SonYon!="SELL"){ SonYon="SELL"; SendOrder(Sembol,Directions.SELL,lot,PriceTypes.Market); } }