Algolab Nasıl Kullanılır?

turkiyenin-ilk-online-algoritmik-islem-platformu

Yatay görüntülenmeyi henüz destekleyemiyoruz.
Mobil bir cihaz kullanmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Devam Et
GİRİŞ YAP KAYIT OL arrow_backŞİFRE YENİLEME
account_circle
lock
Beni Hatırla
vpn_key Şifremi Unuttum
Şifre yenileme mesajınız mail adresinize gönderilecektir.
email
DENİZYATIRIM MÜŞTERİSİ
Şifremi Unuttum
Deniz Yatırım

DenizBank hesabınız varsa hızlıca bağlanın!

account_circle
lock
Veya
close

Lineer Regresyon

İndikatör 01.01.2020

Lineer Regresyon İndikatörü Nedir?

    Lineer Regresyon indikatörü kullanılan dönem içerisindeki fiyat hareketlerinin oluşturduğu trende bağlı olarak kendini güncelleyen bir indikatördür.

    Hesaplanışı matematikteki "En küçük kareler" metodununa dayanmaktadır. Önceki fiyatları dikkate alarak bir sonraki fiyatın hesaplanan değerini göstermektedir.

Lineer Regresyon İndikatörü Nasıl Kullanılır?

    İndikatörün değerinin, fiyatın altında veya üstünde seyretmesine bakılarak trend yönü belli bir ölçüde tahmin edilebilir. Kullanımı açısından hareketli ortalamaya benzemektedir. Uzmanlar düşük periyot kullanan bir hareketli ortalamayla Linear Regresyon indikatörünün değerlerinin kesişimine göre sinyal üretmektedir. Eğer Lineer Regresyon değeri hareketli ortalamadan yüksekse "Satım" sinyali veya trendin "Aşağı" devam edeceği, düşük olduğu durumda ise "Alım" sinyali veya trendin "Yukarı" yönlü devam edeceği yorumu yapılabilir.

    

KODLAMA EDİTÖRÜ ÖRNEĞİ

//Çalıştırmak istediğiniz stratejiyi bu alanda kodlayabilirsiniz. public string Symbol="ASELS"; public string Period="1"; public string SonYon=""; public void Load() { SubscribePrice(Symbol); } public void PriceChanged(Tick t) { var candles=GetCandles(Symbol, Period); // Bar Getirme Fonksiyonu var C=Engine.GetPriceList(candles, PriceFields.Close); //Fiyat Listesini Getirme Fonksiyonu var indikator=Engine.LinearRegression(C, 14, 0); // 1 çizgisi mevcuttur. //Alış Koşulu (Tamamen Örnek Amaçlıdır.) if(t.Price<Engine.LastValue(indikator) && SonYon==""){ SonYon="A"; SendMessage(MessageTypes.Log, Engine.LastValue(indikator).ToString()); //Log Yazdırma Fonksiyonu SendOrder(Symbol, Directions.BUY, 1, PriceTypes.Market); //Emir Gönderme Fonksiyonu } //Satış Koşulu (Tamamen Örnek Amaçlıdır.) else if(t.Price>Engine.LastValue(indikator) && SonYon=="A"){ SonYon=""; SendMessage(MessageTypes.Log, Engine.LastValue(indikator).ToString()); //Log Yazdırma Fonksiyonu SendOrder(Symbol, Directions.SELL, 1, PriceTypes.Market); //Emir Gönderme Fonksiyonu } } public void OrderStatusChanged(Order o) { }